Nový športový trhák KIA Stinger testujú v Nürburgringu

KIA Stinger

Kórejská automobilka sa chystá vstúpiť do doteraz neznámej kategórie automobilov. Nová KIA Stinger má zhmotniť všetky skúsenosti a ambície, ktoré tento výrobca získal počas úspešných desaťročí na automobilovom trhu.

KIA Stinger dostáva zabrať

Nový športový trhák príde na svetové trhy už o niekoľko mesiacov, presnejšie koncom tohto roka. Tak ako každé vozidlo značky KIA, aj Stinger musel absolvovať kompletný a prísny testovací režim, ktorý má zabezpečiť, že bude spoľahlivým vozidlom pre majiteľov a zároveň potešením pre vodičov. Aj keď okruh Nordschleife v Nürburgringu zohral kľúčovú úlohu pri utváraní dynamického charakteru modelu KIA Stinger, v testovacom zariadení spoločnosti Kia v tzv. Zelenom pekle sa preveruje kvalita a spoľahlivosť každého vozidla.

KIA Stinger

Náročný okruh

Na mimoriadne náročnom Nordschleife absolvuje každý vývojový automobil najmenej 10 000 km, teda 480 kôl. Tento nemecký okruh, ktorý je všeobecne považovaný za najťažšiu testovaciu dráhu na svete, má 73 zákrut, 300-metrový výškový rozdiel medzi najvyššie a najnižšie položeným bodom a stúpanie až 17 %. Nepretržité striedanie prudkého zrýchlenia, náhleho spomalenia, rýchlych prejazdov zákrutami, zmien povrchu a zakrivenia vozovky je nepochybne bezkonkurenčnou skúškou dynamickej odolnosti každého vozidla. Vzdialenosť najazdená na tomto mieste počas vývoja modelu Kia Stinger zodpovedá viac ako 160 000 km cestných skúšok.

Typ: Ak máte radi športovú jazdu, príďte si vyskúšať GT verzia našich najpredávanejších modelov Kia Sportage a Kia Ceed. V našom servisnom centre na Panónskej ceste si môžete rezervovať aj jazdu na Kia Optima SW. Rezervácia nižšie:

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži.

 Kia alebo: Martin Sokolík – 0914 320 659

 

Skúška v pekle

Každý prototyp Stinger testovaný na Nordschleife v Nürburgringu je vystavený rovnako náročnému režimu s maximálnym testovaním odpruženia, karosérie a hnacej sústavy. Skúšobné postupy spoločnosti Kia sú navrhnuté tak, aby odhalili predovšetkým možné opotrebovanie hnacieho ústrojenstva, únik paliva a reguláciu tepla v prevodovke. Teplota bŕzd, výfuku a prevodovky vozidla sa nepretržite monitoruje, aby bol stále zabezpečený ich optimálny výkon. Napríklad brzdy je potrebné meniť v polovici bežnej dennej relácie – taká drsná je povaha testov, ktorým sú vystavené vývojové prototypy.

KIA Stinger

Uvažujete nad novým autom? Pozrite sa Kedy je najvýhodnejšie auto predať a kúpiť nové a tiež aké faktory vplývajú na hodnotu jazdeného vozidla.

V poslednej fáze testovania

KIA Stinger poháňaný 3,3-litrovým motorom sa v súčasnosti nachádza v poslednej fáze testovania na okruhu, no väčšina vývojových prác na modeloch s 2,0-litrovým a 2,2-litrovým motorom – s pohonom zadných aj všetkých kolies – sa už skončila. Jeden prototyp so vznetovým motorom dokonca absolvoval na okruhu Nordschleife až 20 000 km testovania. Hlavným cieľom preverovania hnacej sústavy modelu bola osemstupňová automatická prevodovka, ktorá je v ponuke so všetkými tromi motormi. Okrem okruhu v Nürburgringu prebiehalo testovanie modelu Kia Stinger na celom svete. Vozidlo absolvovalo vyše 1,1 milióna kilometrov skúšok odolnosti – čo mimochodom zodpovedá približne 27 obehom po rovníku okolo Zeme.

 

Tip: Kvôli záujmu o nové formy leasingu ponúka Kia financovanie kúpy auta s názvom KIA Select. Pri jeho využití má klient možnosť vybrať si z troch možností tak, aby čo najviac vyhovovala jeho potrebám a aktuálnej životnej situácii. Ide finančný leasing s mesačnou periodicitou splácania po dobu 3 rokov s mimoriadne nízkou mesačnou splátkou.

leasing

Servis
Príjmací technici: 02/682 308 20 (26, 30)
Poistné udalosti: 0911 524 069

Nové vozidlá – predaj:
Prevádzka Panónska cesta 30, Bratislava
0914 328 680, 0911 708 546
Prevádzka Einsteinova 21, Bratislava
0911 708 547, 0911 735 333

Jazdené vozidlá:
Panónska cesta 30, Bratislava
0914 328 681, 0914 328 683

Office:
Panónska cesta 30: 02/682 308 00 (42)

ďalšie kontakty

Registrujte sa
v aplikácii

o aplikácii
Ponuka jazdených vozidiel
Predajte nám staré - kúpte nové s bonusom
Späť

Ako to funguje:

  1. Vyplňte formulár Naceniť auto do 24 hodín.
  2. Do 24 hodín vám pošleme návrh odkupnej ceny vášho starého auta.
  3. Ak bude pre vás cena zaujímavá, pristavíte auto ku nám na obhliadku (asi 30 min). Tento čas môžete využiť na skúšobnú jazdu s niektorým novým vozidlom Kia.
  4. Po obhliadke vám cenu potvrdíme alebo upravíme podľa stavu vozidla.
  5. Ešte v ten istý deň môžete mať peniaze na účte, vozidlo za vás aj odhlásime.
  6. Ak budete mať záujem, ponúkneme vám nové vozidlo so zvýhodnenou cenu, na ktorom sa rovno môžete odviezť domov 🙂