Kia chce ovládnuť trh malých SUV, do boja vysiela model Stonic

Stonic

Frankfurtský autosalón bol absolútnou premiérou modelu Kia Stonic. Juhokórejská automobilka sa rozhodla zaútočiť v novom segmente trhu, ktorý sa momentálne rozvíja najrýchlejšie zo všetkých. Ide o kategóriu malých SUV, tzv. crossoverov.

Crossovery predstavujú prechod medzi svojimi väčšími príbuznými z triedy SUV a menšími autami určenými predovšetkým do mesta. Tým pádom vyhovejú väčšiemu počtu záujemcov. Potvrdzujú to aj čísla. Predaj malých SUV dlhodobo narastá a v roku 2021 by tieto vozidlá mali pohltiť až desatinu celkového trhu.

Drží krok s konkurenciou

Kia ako jeden z najväčších svetových výrobcov áut nemôže zostať pozadu. Pri svojom debute v segmente crossoverov predstavila model Stonic a ihneď zožala obrovský úspech. Príťažlivé a moderné línie nového automobilu sú samozrejmosť, no Kia ponúka aj bohatý výber farebných kombinácií. Niektorá z dvadsiatich možností musí vyhovieť taktiež najnáročnejším zákazníkom.

Kia Stonic

Stonic však nebude len štýlovým autom. Spĺňa takisto prísne kritériá bezpečnosti, úspornosti a má výborné jazdné vlastnosti. Kia testovala tento model na rozličných európskych cestách a snažila sa vyhovieť predovšetkým ľudom zo Starého kontinentu. Výsledkom je športová a precízna jazda a bezproblémový chod motora aj pri vysokých rýchlostiach.

Pozrite si test:

Kia Stonic – malé, ľahké a úsporné vozidlo

Kia Stonic vsadila na zážihové a vznetové motory so štyrmi rozličnými objemami. Najžiadanejší by mal byť 1,0-litrový agregát T-GDI, ktorý je ľahký, má výkon 120 koní a nízku spotrebu paliva. Pripravené sú takisto verzie tri verzie motorov MPI. 1,25-litrový má výkon 84 koní, 1,4-litrový 100 koní a 1,6-litrový 110 koní. Posledný menovaný sa môže pochváliť najnižšou spotrebou spomedzi všetkých.

Pokiaľ si chcete túto zaujímavú novinku vyskúšať naživo,

bude vám k dispozícii na testovaciu jazdu od pondelka 16.10.2017. Nakoľko záujem je pomerne veľký, využite predbežnú registráciu cez náš formulár. Ozveme sa vám a naplánujeme vašu jazdu tak, ako vám to bude najviac vyhovovať. Do správy napíšte heslo Stonic:

Kia Stonic: testovacia jazda – poradovník

Štandardne sú motory skombinované s manuálnou prevodovkou. Kia však pracuje na novej verzii sedemstupňovej dvojspojkovej prevodovky, ktorá sa ocitne na trhu v budúcom roku. Určená bude len pre niektoré modely litrového motora T-GDI.

Moderná technika nesmie chýbať

Ako v prípade juhokórejskej automobilky býva zvykom, aj tento model vybavila najnovšími technológiami zabezpečujúcimi vyššiu bezpečnosť a príjemnejšiu jazdu. Kia umiestnila do Stonicu DRIVE WISE, čo je kombinácia pokročilých asistenčných systémov.

Kia Stonic

Vodič má k dispozícii technológiu FCA, ktorá zabraňuje kolízii a rozpoznáva aj chodca. Ďalej je tu systém varovania pred zrážkou s vozidlami v mŕtvom uhle (BCW) alebo systém na kontrolu pozornosti (DAW), ktorý človeka za volantom upozorní zvukovým signálom. Ak by náhodou zlyhala technika, posádku permanentne chráni vysokopevná oceľ.

Pokiaľ ide o peniaze, odporúčame vám jednu z najvýhodnejších foriem financovania na slovenskom trhu. Kia Select finančný lízing vám pri nízkej mesačnej splátke dokonca umožní po 3 rokoch auto vrátiť a zobrať si napríklad nové. No nekúpte to 🙂

Servis
Príjmací technici: 02/682 308 20 (26, 30)
Poistné udalosti: 0911 524 069

Nové vozidlá – predaj:
Prevádzka Panónska cesta 30, Bratislava
0914 328 680, 0911 708 546
Prevádzka Einsteinova 21, Bratislava
0911 708 547, 0911 735 333

Jazdené vozidlá:
Panónska cesta 30, Bratislava
0914 328 681, 0914 328 683

Office:
Panónska cesta 30: 02/682 308 00 (42)

ďalšie kontakty

Registrujte sa
v aplikácii

o aplikácii
Ponuka jazdených vozidiel
Predajte nám staré - kúpte nové s bonusom
Späť

Ako to funguje:

  1. Vyplňte formulár Naceniť auto do 24 hodín.
  2. Do 24 hodín vám pošleme návrh odkupnej ceny vášho starého auta.
  3. Ak bude pre vás cena zaujímavá, pristavíte auto ku nám na obhliadku (asi 30 min). Tento čas môžete využiť na skúšobnú jazdu s niektorým novým vozidlom Kia.
  4. Po obhliadke vám cenu potvrdíme alebo upravíme podľa stavu vozidla.
  5. Ešte v ten istý deň môžete mať peniaze na účte, vozidlo za vás aj odhlásime.
  6. Ak budete mať záujem, ponúkneme vám nové vozidlo so zvýhodnenou cenu, na ktorom sa rovno môžete odviezť domov 🙂