Kia vo Frankfurte odhalila model Kia Stonic, pribudli aj ďalšie novinky

Kia Stonic

Tradičný jesenný autosalón v nemeckom Frankfurte je ideálnym miestom na prezentáciu toho, čo prinesú automobilky v závere aktuálneho roka. Kia predstavila verejnosti model Kia Stonic, ale aj upravené verzie modelov Kia Sorento a Kia Picanto.

V záverečnej časti článku nájdete celú video-reportáž z Frankfurtského výstaviska.

Kia Stonic – nováčik s viacerými naj

Najmúdrejšie, najbezpečnejšie a najprispôsobiteľnejšie auto vo svojej triede. Takto uviedla juhokórejská automobilka model Kia Stonic. Má to hneď viacero dôvodov. Kia vybavila svoj najnovší prírastok modernými technológiami zlepšujúcimi pohodlie aj bezpečnosť jazdy a zároveň ponúkla až dvadsať rôznych farebných kombinácií, z ktorých si vyberie každý zákazník.

Kia Stonic

Model Kia Stonic ihneď získal prívlastok štýlový crossover. Vďaka tomu, že má príťažlivý dizajn a klienti si ho môžu personalizovať podľa vlastných potrieb. Kia doteraz neinvestovala do áut z tohto segmentu. Crossovery sú však najžiadanejšie na európskom trhu a už deväť rokov po sebe ich predaj narastá. Preto je Stonic určený výlučne pre na ľudí na Starom kontinente.

Automobilka očakáva, že sa Stonic zaradí medzi najpredávanejšie modely a bude konkurovať Ceedu alebo Sportage. Záujemcov osloví najmä svojou nízkou váhou a spotrebou. Na výber budú motory s objemom od 1,0 do 1,6 litra. Objednávanie bude možné už mesiaci október.

Kia Stonic: príťažlivý a sebavedomý kompaktný crossover

Tip: Poradovník na TESTOVACIE JAZDY Kia Stonic sa začína zapĺňať. REZERVUJTE si svoj termín zaslaním e-mailu na panonska@slovakiaauto.sk. Do predmetu mailu napíšte STONIC.

Vylepšená Kia Sorento

Kia neopomenula ani svoj futuristicky koncept Proceed, ale ten je momentálne hudbou budúcnosti. Naopak, už v nasledujúcich mesiacoch príde na trh Kia Sorento v edícii GT Line. Oproti predchádzajúcej verzii pôsobí viac športovo, no zachováva svoje najväčšie prednosti.

Kia Sorento

Sorento zostáva exkluzívnym SUV, dokáže previezť až sedem osôb a je mimoriadne komfortné, inteligentné a bezpečné. Navyše sa môže pochváliť výbornými jazdnými vlastnosťami. Pobyt za volantom uľahčuje kvalitná automatická prevodovka, ktorá má štandardne šesť stupňov. Kia vo Frankfurte prezradila, že v nasledujúcom roku prinesie až osemstupňovú prevodovku, ktorá by mala zabezpečiť hladšie radenie.

Ak si to zhrnieme, Sorento nestratilo nič zo svojej kvality. Práve naopak, pridalo nové prvky a bude jasnou voľbou pre priaznivcov luxusných SUV.

Malé, ale neprehliadnuteľné Kia Picanto X-line

Zatiaľ čo Sorento prechádza do verzie GT Line, Kia Picanto má túto fázu za sebou a v Nemecku sa predstavilo vo vyhotovení Kia Picajto X-Line. Najvýraznejšou zmenou sú vyššie umiestnené sedadlá, ktoré vodičovi uľahčujú výhľad na cestu. Touto črtou sa podobá mohutnejším crossoverom.

Kia Picanto

Picanto je naďalej príjemným mestským vozidlom, s ktorým nebudete mať problém zaparkovať. X-Line však vytvára dojem luxusnejšieho vozidla, pretože dostal atraktívnu kaskádovitú prednú masku. V konečnom dôsledku stále spadá do áčkového segmentu, teda medzi najmenšie autá na trhu. Preto v prípade Picanta poteší kufor s objemom 255 litrov, čo je najlepší výsledok v tejto triede.

Kia

Video-reportáž Kia Motors Frankfurtské výstavisko 2017

Servis
Príjmací technici: 02/682 308 20 (26, 30)
Poistné udalosti: 0911 524 069

Nové vozidlá – predaj:
Prevádzka Panónska cesta 30, Bratislava
0914 328 680, 0911 708 546
Prevádzka Einsteinova 21, Bratislava
0911 708 547, 0911 735 333

Jazdené vozidlá:
Panónska cesta 30, Bratislava
0914 328 681, 0914 328 683

Office:
Panónska cesta 30: 02/682 308 00 (42)

ďalšie kontakty

Registrujte sa
v aplikácii

o aplikácii
Ponuka jazdených vozidiel
Predajte nám staré - kúpte nové s bonusom
Späť

Ako to funguje:

  1. Vyplňte formulár Naceniť auto do 24 hodín.
  2. Do 24 hodín vám pošleme návrh odkupnej ceny vášho starého auta.
  3. Ak bude pre vás cena zaujímavá, pristavíte auto ku nám na obhliadku (asi 30 min). Tento čas môžete využiť na skúšobnú jazdu s niektorým novým vozidlom Kia.
  4. Po obhliadke vám cenu potvrdíme alebo upravíme podľa stavu vozidla.
  5. Ešte v ten istý deň môžete mať peniaze na účte, vozidlo za vás aj odhlásime.
  6. Ak budete mať záujem, ponúkneme vám nové vozidlo so zvýhodnenou cenu, na ktorom sa rovno môžete odviezť domov 🙂